Psy do adopcji

Gminne Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Środzie Wielkopolskiej. Tel. 691 365 757

Dżeki to mały piesek w wieku około 9 lat. Zarówno z wyglądu, jak i z zachowania chyba nikt by nie stwierdził, że jest już w jesieni swojego życia. Jest pieskiem po przejściach, dlatego też nie ufa zbytnio obcym ludziom. Pozwala się pogłaskać, ale tylko wtedy, gdy ma na to ochotę. Poza tym jest bardzo spokojny i pogodny. Na spacerze z chęcią idzie do przodu, ma nawet ochotę na bieganie.

Lolek - Nazwanie Lolka staruszkiem bądź sędziwym panem jest wysoce niestosowne i niewłaściwe. Oj, zdenerwowałby się nasz podopieczny! Ani wyglądem, ani zachowaniem, a co najważniejsze, stanem zdrowia nie zalicza się do seniorów. Mnóstwo w nim energii i chęci do życia. A 10 lat, które już ma za sobą, to inna sprawa. Zresztą, któż to wie, ile wiosen przeżył Lolek. Może mniej? Nie znamy jego przeszłości, o latach szczenięcych nie posiadamy żadnej wiedzy. Jedno jest pewne – nie były łatwe. Być może problem pojawił się, gdy psinka zaczęła tracić wzrok? Zaćma – nie leczona – zrobiła swoje. Chłopaczek słabo widzi. Ten fakt jest źródłem stresów naszego bohatera. Nie wie, kto do niego podchodzi, jakie są jego intencje... Wtedy szczeka i pokazuje ząbki. Należy podejrzewać, iż mógł być bity, gdyż nie lubi dotyku obcych ludzi. Tylko wybrańcy, znani, kochający, dostępują zaszczytu głaskania i drapania Lolka. Uszko, grzbiet, główka i brzuszek aż proszą się o mizianie... Znika wówczas nerwowość, lęk, niepewność. I ta niepohamowana chęć spacerowania! Świetnie odnajduje się na wybiegu oraz na długim, ciekawym spacerze. Czworonoga intryguje łąka pełna zapachów, wysokich traw i miejsc, gdzie można poszaleć, poleżeć, domagać się pieszczot od opiekuna. Nie pogardzi towarzystwem, ale relacje z innymi psami muszą odbywać się na zasadach, które ustali Lolek. Za dużo szczekania, nachalność mogą go zirytować i wtedy dyplomatycznie się oddala. Sierściuszek należy do małych piesków, dlatego nadrabia szczekaniem w boksie. Też chce być ważny. Niech te duże psiaki nie myślą, że wpędzą Lolka w kompleksy z powodu wzrostu! Jest niewielki, ale wyjątkowy. Pięknie chodzi na smyczy, wędrówka z nim to czysta przyjemność – nie szarpie, nie ciągnie, nikogo nie atakuje ani nie goni. Delektuje się wędrówką i badaniem otaczającego świata. Lubi ludzi, lecz musi ich najpierw dobrze poznać. Reaguje na głos,który już dobrze zna i kojarzy mu się z jedzonkiem, głaskaniem lub wymarszem z boksu. Okazuje wtedy radość niczym szczeniak. „Groźny” Lolek zamienia się w przytulasa i miziaka. Wykonuje wszelkie polecenia człowieka. Piesek potrzebuje domu, pobyt w schronisku nie służy mu z pewnością. Zbytnio go przeraża. W miejscu spokojnym, gdzie poczułby się bezpieczny i kochany, niemalże zapomniałby o słabym wzroku oraz o tym, że pewnie kiedyś przestał być przyjacielem, gdy oczka przesłoniła zaćma. Starość jest trudna, ale Loluś radzi sobie z nią znakomicie. Jeszcze wiele pięknych lat może spędzić u boku kogoś nadzwyczajnego, dla którego ten niedowidzący „ogonek” będzie cudownym towarzyszem aż do chwili, gdy na skrzydłach przeniesie się za Tęczowy Most. Lolek poleca się do adopcji, z cierpliwością czeka... i nie traci nadziei na łut szczęścia. Zaś Stowarzyszenie Cztery Łapki oferuje pełną wyprawkę i pomoc behawiorysty.

Zeus to psiak w typie długowłosego Owczarka niemieckiego urodzony 16 lutego 2012 roku. Do schroniska trafił bardzo zaniedbany (miał mnóstwo sfilcowanej sierści z poprzylepianymi odchodami). Początkowo był nieufny, nie był przyzwyczajony do kontaktu z ludźmi. Na szczęście po ponad miesiącu udało się go wyprowadzić na prostą. Dzięki pomocy psiego fryzjera po sfilcowanej sierści nie ma już śladu, a dumy może dodawać mu lwia grzywa. Zeus zaczął się również otwierać do ludzi. Okazało się, że niczym szczeniak uwielbia bawić się zabawkami.

Dragon to pies w typie Owczarka niemieckiego w wieku około 6-7 lat. Mimo tego, że w swym życiu za wiele dobrego nie przeszedł, jest bardzo przyjazny i oddany człowiekowi. Do schroniska trafił bardzo wychudzony, jednak z dnia na dzień jego stan zaczyna się polepszać. Na smyczy chodzi spokojnie, lecz czasami ma również ochotę na bieganie.

Izi to łaciata suczka w wieku około 10 lat. Jest prawdziwym wulkanem energii. Bardzo lubi skakać i dawać mokre buziaki. Ceni sobie pieszczoty oraz kontakt z człowiekiem. Na smyczy chodzi nie najgorzej, lecz gdy coś ją zaciekawi, to zdarzy jej się pociągnąć. Sunia nie toleruje innych psów.

Bartuś to piesek średniej wielkości, który ma około 3 lat. Został porzucony na jednym ze średzkich osiedli. Bartuś został przywiązany do ławki i wystraszony czekał, aż ktoś po niego przyjdzie. Na początku pobytu w schronisku był bardzo nieufny, lecz teraz przełamał się i okazał się wiernym, przyjacielskim psem. Prawdopodobnie nie dogaduje się z innymi psami.

Miecia to sunia w typie Owczarka, która ma około 7 lat. Przez pewien czas błąkała się po jednej z pobliskich wsi i pozostawała nieuchwytna. Ludziom zaufała dopiero po dwóch miesiącach pobytu w schronisku. Nadal jest trochę nieufna i stara się trzymać dystans (w szczególności do dzieci i młodzieży). Na spacerze chodzi w miarę dobrze, jednak gdy się czegoś wystraszy, to wpada w panikę i zawraca w stronę schroniska. Potrzebuje właściciela, który zapewni jej czas na zaufanie.

Musia to sunia, która ma około 8 lat. Co możemy o niej powiedzieć? Jest bardzo spokojna i łagodna. Na spacerze zajmuje się głównie węszeniem. Lubi głaskanie i bardzo potrzebuje kontaktu z człowiekiem.

Silver to pies w typie rasy Syberian Husky urodzony w 2009 roku. Jest z pozoru spokojnym psiakiem, lecz posiada wiele cech typowych dla swojej rasy. Potrzebuje odpowiedniej dawki ruchu i konsekwentnego właściciela. Nie toleruje innych psów. Silver nie jest w pełni ufnym psiakiem, więc w przypadku adopcji wymagane będą spacery zapoznawcze, które pozwolą na wypracowanie relacji człowiek-pies.

 

Tolek to psiak, który ma około 6 lat. Jest pieskiem przyjaźnie nastawionym do ludzi, lecz nieufnym. W swym życiu przeszedł naprawdę wiele, więc nie jest to pies dla każdego. Szukamy dla niego domu bez dzieci oraz innych zwierząt. Tolek boi się dotyku w okolicach obróżki oraz gwałtownych ruchów. W boksie dużo szczeka, ale tylko dlatego że się boi. Po wyjściu z boksu zapomina o lęku i zostaje "pochłonięty" przez świat zapachów. Jest nieufny w stosunku do obcych, więc nie można być w stosunku do niego nachalnym. Gdy już respekt pomiędzy nim a człowiekiem się zmniejszy, Tolek zaczyna kłaść się na ziemi i nadstawiać do głaskania, choć przez cały czas jest czujny, by nikt nie zrobił mu krzywdy. W domu może wykazywać lęk separacyjny oraz starać się pilnować swojego terytorium.

Misiu to mały piesek, który ma około 11 lat. Został odebrany interwencyjnie z fatalnych warunków. Mieszkał w komórce pełnej odchodów, do jedzenia dostawał suchy chleb, ponadto na jego pyszczku znajdował się ropień. Misiu po przybyciu do schroniska odżył na nowo. Okazał się energicznym pieskiem (mimo swojego wieku). Kontaktem z człowiekiem nie pogardzi, aczkolwiek na spacerach bardziej skupia się na otoczeniu.

Misia to sunia w typie Owczarka niemieckiego, która ma około 3 lat. Jest bardzo przyjaźnie nastawiona do ludzi. Grzecznie znosi zabiegi pielęgnacyjne. Bardzo lubi pieszczoty, idealnie sprawdzi się jako towarzyszka do biegania.

 

Eli to sunia w typie rasy Gończy Polski, która ma około roku. Jest jeszcze troszkę bojaźliwa i na spacerach czasami wpada w panikę. Mimo swojego lęku, nie ma w sobie ani grama agresji. Bardzo potrzebuje kontaktu z człowiekiem. Uwielbia okazywać ludziom swą psią miłość. Lubi głaskanie.

 

Kazik to piesek, który ma około 5 lat. Jest bardzo przyjaźnie nastawiony do ludzi. Z chęcią zaczepia do zabawy i domaga się uwagi. Ze względu na duże pokłady energii, idealnie sprawdzi się jako towarzysz aktywnej rodziny. Na smyczy chodzi troszkę chaotycznie.

Bobik to mały piesek, który ma około 5 lat. Jest przyjazny, żywiołowy, a co za tym idzie - energiczny. Lubi kontakt z człowiekiem oraz spacery.

Reksio to średniej wielkości piesek, który ma około 8 lat. Jest przyjaźnie nastawiony do ludzi. Lubi głaskanie.

Leo to psiak urodzony w sierpniu 2019 roku. Na pierwszy rzut oka jest pieskiem przyjaznym do ludzi, łatwo nawiązującym kontakt. I taki właśnie jest Leo, lecz czasami może próbować się bronić, gdy czegoś się wystraszy. Aby wyjaśnić, skąd to zachowanie, musimy przedstawić Wam jego historię. Leo jest pieskiem odebranym interwencyjnie. Jako szczeniak nie miał zapewnionej odpowiedniej opieki. W większości skazany był sam na siebie. Lęki z przeszłości pozostały mu do dziś, więc przyszły właściciel powinien mieć to na uwadze i być gotowy na konieczność konsultacji z behawiorystą.

Saba to średniej wielkości sunia, która ma około 8 lat. Jest niezwykle przyjaźnie nastawiona do ludzi. Bardzo cieszy się na widok człowieka, uwielbia głaskanie.

Aszka to sunia w typie rasy Gończy Słowacki urodzona w 2015 roku. Jest bardzo energiczna i przyjaźnie nastawiona do ludzi. Posiada w sobie mnóstwo pokładów energii, którą w obecności człowieka stara się spożytkować. Potrzebuje sporej dawki ruchu oraz konsekwentnego właściciela. Jest wręcz idealna dla aktywnej osoby.

Maniek to pies w typie długowłosego Owczarka Niemieckiego urodzony 18 października 2016 roku. Cechuje go towarzyskość oraz niesamowita chęć do przebywania z człowiekiem. Bardzo lubi głaskanie i spacerowanie. Na smyczy chodzi nie najgorzej, dobrze znosi zabiegi pielęgnacyjne.

Lola to ruda sunia średniej wielkości. Jest przyjazna w stosunku do ludzi. Na smyczy ciągnie, zachowuje się trochę chaotycznie. Nie toleruje innych psów.

Saba to sunia, która ma około 7 lat, jest przyjazna w stosunku do ludzi (w tym do dzieci) oraz innych psów. Uwielbia głaskanie i zabawy. Jest idealna dla rodziny z dziećmi oraz innym psem.

Mija to sunia urodzona 20 lutego 2017 roku. Jest bardzo przyjazna w stosunku do ludzi. Gdy wyjdzie z boksu, bardzo cieszy się oraz rwie do przodu. Uwielbia głaskanie. W przeszłości mieszkała w domu, więc nie powinna mieć problemów z zachowywaniem czystości.

Luna to sunia urodzona w marcu 2017 roku. Jej mama jest Wyżłem, więc Luna w swej krwi może posiadać cechy charakterystyczne dla wyżej wymienionej rasy. Jest bardzo mądra, łagodna i delikatna. Lubi głaskanie, bieganie i zabawy. Zna podstawowe komendy, a ponadto stara się być posłuszna i nienachalna.

Bruno to pies w typie rasy Akita Inu. Ma około 10 lat. Mimo sporych gabarytów jest przyjaźnie nastawiony do ludzi. Bardzo cieszy się na widok człowieka, a ponadto uwielbia spacery. Jest z natury spokojnym pieskiem, lecz na smyczy trochę ciągnie.

Kajtek to mały jamnikowaty piesek, który ma około 4 lat. Jest bardzo przyjazny w stosunku do ludzi. Uwielbia długie wędrówki oraz kontakt z człowiekiem. Na smyczy chodzi troszkę chaotycznie. Toleruje inne psy i koty.

Mini to mała sunia urodzona 21 marca 2015 roku. Do schroniska trafiła z ogromną przepukliną, która utrudniała jej poruszanie się. Mini jest już po zabiegu i ma się bardzo dobrze. Początkowo była trochę nieufna, lecz z czasem zaufała ludziom i okazała się prawdziwą pieszczochą. Ma sporo niespożytych pokładów energii, z chęcią się bawi oraz kładzie brzuszkiem do góry.

Nero to piesek, który ma około 3 lat. Jest bardzo pozytywnie nastawiony do ludzi. Z chęcią domaga się ludzkiej uwagi oraz głaskania. Ze względu na jego duże pokłady energii idealnie sprawdzi się jako towarzysz osoby aktywnej lub mieszkającej w domu z ogrodem.

 

Serwis zgk-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.